Anasayfa
  Üye Ol Üye Girişi
  Anasayfa Lazer Epilasyon Raporlar
İletişim
 
Alexandrite Lazer Nedir ?
Alexandrite Lazer cihazları 755 nm dalga boyuna sahip lazer epilasyon  sistemlerindendir.Devamı..

Sağlıklı ve hasta cilt dokularının ayırt edilmesinde
cildin yüzeysel ve derin tabakalarını analiz edip 
buna uygun bir uygulama yapılmasına olanak sağlar...Devamı..

Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeler

Bacak,kol,koltuk altı,genital bölge,bikini,göbek ve yüz bölgelerine guvenle lazer epilasyon uygulanabilmektedir...Devamı...

Ozon çok çabuk reaksiyona girdiği için hızla tükenir ve oksijene dönüşür. Ayrıca, ömrü sınırlıdır; reaksiyona gireceği hiçbir şeyin olmadığı tamamen steril ortamlarda dahi, kendiliğinden bozularak oksijene dönüşür...Devamı...

 
Kimler epilasyon yaptırabilir?
Kıl oluşumunu tamamlamış, uygulamaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi olmayan erkek, kadın herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Hamilelik döneminde olanların yaptırmaması tercih edilir. Kıl rengi beyaz olanlarda lazer epilasyon işe yaramayacağı için yapılmaz.
Kaç seansta sonuç alınabilir?
İnsan vücudunda kıllar üç evrede bulunmaktadır. Bu evreler anajen, katajen ve telojen evreleridir. Lazer ışığı kıl kökünü sadece anajen evrede etkileyebildiği için uygulama yapılırken kılların anajen evrede olması gerekmektedir. Bütün kıllar aynı anda anajen evrede olamayacağı için lazer epilasyon işlemi yaklaşık vücut bölgesinde 4-8 seans, yüz bölgesinde 6-10 senas civarında sürmektedir. Cilt rengi, kıl tipi ve kıl rengide seans sayılarını etkilemektedir. Hormon bozuklukları, kullanılan bazı ilaçlar, devam eden tedaviler seans sayısını artırabilmektedir.
Lazer ışınları zarar verir mi?
Lazer ışınları kıl köklerinin bulunduğu 2-5 mm. Derinliğe kadar inebimektedir. Bunun için iç organlara zarar verme riski yoktur.
Ten rengi önemlimidir?
Lazer epilasyon için en ideal kombinasyon ten renginin açık, kıl renginin koyu olduğu kişilerdir. Bu tip kişilerde Alexandrite Lazerler daha iyi sonuç verebilmektedir. Ten rengi açık, kıl rengide açık olan kişilerde ise Diode Lazerler tercih edilebilir. Bronzlaşmış veya koyu renk ten rengi olan kişilerde ise çalışma prensiplerinden dolayı ND-Yag lazerlerle uygulama yapmak daha doğru olabilir.
Hangi bölgelere uygulanabilir?
Göz çukuru hariç tüm bölgelere uygulanabilir
Yan etkisi var mıdır?
Lazer epilasyonun bilinen bir yan etkisi yoktur. Uygulamadan sonra bazı ciltlerde hafif kabarma ve kızarıklık oluşabilir ama bunlarda geçici etkilerdir. Birkaç gün içinde yok oldukları gözlemlenmiştir.
Seans aralıkları?
Vücut bölgesinde 6 hafta, yüz bölgesinde 4 hafta aralıklarla işlem yapmak ideal olanıdır.
Ağrılı bir yöntemidir?
Lazer epilasyon yöntemlerinde diğer epilasyon yöntemlerine (ağda, cımbız, vb.) göre çok daha az ağrı hissedilmektedir. Mesela Alexandrite lazerlerde bu ağrı şu şekilde tarif edilebilir, paket lastiğinin gerdirilip 7-8 cm. uzaktan vücuda çarpması ile oluşan ağrıya çok benzemektedir. Yine lazer epilasyon işlemi sırasında soğuk hava üfleyen cihazlar kullanılarak ağrı hissi neredeyse yok denecek kadar azaltılmaktadır.
Yazın ara verilmelimidir?
ND-Yag sistemlerin kullanıldığı kliniklerde tedaviye ara vermeye gerek yoktur, çünkü bu sistemler pigmente odaklı değildir. Fakat işlemden sonra yüksek faktörlü güneş koruyucular muhakkak kullanılmalıdır. 15 gün güneş banyosu yapılmamalı, solaryuma girilmemelidir. Diğer lazer sistemlerinde de kişi kesinlikle bronzlaşmamışsa uygulama yapılabilir.
Erkeklerde uygulamanasıl yapılır?
Günümüzde erkeklerde, hanımlar kadar lazer epilasyon uygulamasını tercih etmektedir. Özellikle elmacık kemiği üstü, boyun, ense, kaş arası, omuz, sırt, ellerin üstü ve göğüs erkekler tarafından en çok tercih edilen bölgelerdir.
Sonuç alamayan kişiler varmıdır?
Lazer epilasyonda başarılı sonuç %80 civarında kılın yok olmasıdır. Eğer işlem yapılan kişide %80 sonuca ulaşıldı ise bu uygulama başarılı kabul edilebilir. Yinede lazer epilasyon yaptıranların %3’ünde başarılı sonuçlara ulaşılmadığı gözlemlenmiştir. Bu kişilerde kıl azalması düşük düzeyde kalmıştır.
 
  İleri
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Özel Rize Tıp Merkezi Resmi Web Sitesi

Tasarım ve Kodlama:Limon Bilişim